بلاک فارسی
جامعترین درگاه فارسی زبان زنجیره بلوک ( Blockchain ) و رمزارز ها (Cryptocurrencies )

مقبولیت و بکارگیری گسترده بیت کوین می تواند گرم شدن جهانی را به بیش از آستانه ۲ درجه سانتیگراد بکشاند!

بیت کوین و گرمایش زمین

0 4,840

به نقل از بلاک فارسی، یک گزارش جدید از دانشمندان تغییر آب و هوا; زنگ خطر ردپای کربن بیت کوین (BTC) و اثربالقوه شدید آن در آینده بر گرم شدن کره زمین، در ۲۹ اکتبر در سایت معروف Nature.com منتشر شد.

پیش بینی ها:

این گزارش داده های­ موجود برای مصرف برق بیت کوین را به اضافه پروژه های متعدد برای اتخاذ رمزنگاری در سال های آینده , برون یابی می کند.
بر اساس گزارشی درسال ۲۰۱۷، از مجموع ۳۱۴.۲ میلیارد معاملات خالص بدوم پول نقد، سهم بیت کوین حدود ۰.۰۳۳ درصد تخمین زده شده است. با تصدیق این که رشد سریع در مرحله اول فناوری های جدید متداول است، اما گزارش می گوید حتی اگر بیت کوین “روند رشد متوسط” را در سطح پایین تر دنبال کند، می تواند در کمتر از ۱۰۰ سال با مجموع جهانی معاملات بدون اسکناس برابری کند .
اگر چنین چیزی محقق شود، نشر انباشته مصرف بیت کوین ” اگر سرعت آن مشابه برخی از “کمترین فن آوری های پذیرفته شده” باشد , در عرض ۲۲ سال ازسرحد ۲ درجه سانتیگراد خواهد گذشت یا اگر سریعترین سرعت پذیرش را داشته باشد ,در ۱۱ سال از سرحد ۲ درجه عبور خواهد کرد، (میانگین فعلی گرمای جهانی ۱.۵ درجه سانتیگراد است.)
پیشبینی ردپای کربن فرض میکند که انواع سوخت مورد استفاده برای تولید برق امروز ,در طول سالهای آینده نیز نسبتا ثابت خواهد ماند.
برای ردپای فعلی کربن بیت کوین: این گزارش به نقل از Digiconomist که بر اساس فرضیه ها محاسبه شده است:
۶۰ درصد بازده اقتصادی فرآیند تأیید معامله بیت کوین , به برق، ۰.۰۵ دلار برای هر کیلو وات ساعت صرف میشود ومعادل ۰.۷ کیلوگرم دی اکسید کربن (CO2e) – برای هر کیلووات ساعت- منتشر میشود. تا ماه مه ۲۰۱۸ ,برآورد شده است که مصرف بیتکوین, سالانه ۳۳.۵ تن متریک e2COمنتشر میکند.

صرفه اقتصادی، میزان کربن و راهکارها:

دانشمندان در حالی که از پیش بینی “سرنوشت بیتکوین” خودداری می کنند، اظهار میکنند که منطق اقتصادی استخراج کنندگان را وادار میکند تا به حوزه هایی با منابع انرژی ارزان قیمت مهاجرت کنند، بنابراین پیشنهاد می کنند که “کربن زدایی الکتریسیته میتواند به کاهش اثر کربن بیتکوین کمک کند – اما تنها در جایی که هزینه برق از منابع تجدید پذیر ارزان تر از سوخت های فسیلی باشد.
زمانی که باید هزینه های انرژی بالا باقی بماند ، سخت افزار کارآمد تر می تواند به کاهش رد پای آن کمک کند، اما با این حال, بجای تکیه بر “سخت افزار در حال توسعه اکنون” ، “اصلاحات ساده در سیستم کلی، مانند اضافه کردن بیشتر معاملات در هر بلوک و یا کاهش مشکل و یا زمان مورد نیاز برای حل و فصل سند کار“ را پیشنهاد میکند تا اینکه مصرف برق بیت کوین کاهش یابد.
همه کارشناسان انرژی با این نگرش مشترک که مصرف بالای انرژی “پیک آشیل” برای بیت کوین است، موافق نیستند.
گزارش منتشر شده در ماه اوت از تمرکز منحصر به شدت انرژی استخراج انتقاد کرد ، -و بر اهمیت جایی که انرژی تولید میشود و نحوه تولید آن تاکید کرده و استدلال کرد که “تولید برق تا زمانی که کمترین ضربه را برمحیط وارد میکند, میتواند افزایش یابد”

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این وب سایت برای بهبود تجربه کاربری شما از کوکی ها استفاده می کند. پذیرش اطلاعات بیشتر

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: