بلاک فارسی
جامعترین درگاه فارسی زبان زنجیره بلوک ( Blockchain ) و رمزارز ها (Cryptocurrencies )

استخراج بیت کوین

0 5,616

چکیده

استخراج بیت کوین یک پردازش کامپیوتری است که برای تأیید صحت معاملات انجام شده توسط بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد. استخراج بیت کوین ها در واقع روند بررسی سایر معاملات بیت کوین می باشد که کاربران برای آن پاداش می گیرند. از استخراج بیت کوین برای حفظ امنیت معاملات و جلب اعتماد سرمایه گذاران استفاده می شود. با گذشت زمان، فرایند استخراج بیت کوین در حال افزایش است؛ امروزه برای استخراج بیت کوین از سخت افزاری به نام اسیک (ASIC) استفاده می کنند.

استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین

بیت کوین ها در میان استفاده کنندگان از طریق شبکه بیت کوین ارسال می شوند و سوابق این تراکنش ها در یک دوره زمانی در لیستی به نام بلاک نگه داری می شود. استخراج بیت کوین راهکاری برای تایید این تراکنش ها می باشد که هر یک از ماینرها برای آن پاداشی را نیز دریافت می کنند.

زمانی که یک بلاک از معاملات ایجاد می شود، ماینرها این بلاک را دریافت می کنند و فرمول های ریاضی را بر روی ان آعمال می کنند. به این ترتیب الگویی کوتاه از حروف و اعداد را تولید می کنند که آن را هش بیت کوین می نامند. هر بلاک جدید نیز با استفاده از هش بلاک قبل از آن تولید می شود. این فرایند که مهر و موم کردن بلاک ها نیز نامیده می شود راهی برای تشخیص و تأیید صحت بلاک می باشد.

به طورکلی روند استخراج بیت کوین شامل موارد زیر می باشد:

  1. تراکنش انجام شده به یک بلاک اضافه می گردد.
  2. ماینرها صحت تراکنش انجام شده را تأیید می کنند.
  3. پس از استخراج بیت کوین، هدر جدیدترین بلاک توسط ماینرها انتخاب می شود و بیت کوین جدید به صورت هش وارد بلاک جدید می گردد.
  4. ماینرها با حل مسائل ریاضی یک بیت کوین جدید را به دست می آورند.
  5. هنگامی که راه حل مسائل ریاضی پیدا می شود، بلاک جدید به زنجیره بلاک ها افزوده می شود و سپس در سراسر شبکه بیت کوین پخش می گردد.

فن آوری های مورد استفاده برای استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین به عنوان یک سرمایه سود آور رونق بسیار زیادی پیدا کرده است و سود حاصل از آن متناسب با قدرت سخت افزار مورد استفاده برای حل محاسبات ریاضی می باشد. در گذشته برای استخراج بیت کوین از کامپیوترهای کلاسیک استفاده می شد؛ درحالیکه امروزه با توجه به رقابت شدید در استخراج بیت کوین، فناوری هایی نظیر پردازنده های CPU، کارت گرافیک ATI و تراشه های FPGA منسوخ شده اند و دیگر با استفاده از این سخت افزارها نمی توانید بیت کوین استخراج کرده و به سودآوری در این زمینه دست یابید.

بنابراین ASIC تنها تکنولوژی است که اکنون می تواند درآمد بالقوه ای را برای شما به ارمغان آورد. تراشه ASIC یک تراشه تخصصی برای انجام محاسبات خاص می باشد.

ASIC تنها تکنولوژی است که اکنون می تواند درآمد بالقوه ای را برای شما به ارمغان آورد. تراشه ASIC یک تراشه تخصصی برای انجام محاسبات خاص می باشد.

نحوه انتخاب سخت افزار مناسب برای استخراج بیت کوین

قبل از انتخاب بهترین سخت افزار اسیک برای استخراج بیت کوین بهتر است موارد زیر را بررسی کرده و متناسب با نیاز خود بهترین سخت افزار را برای استخراج بیت کوین انتخاب کنید:

نرخ هش

نرخ هش در هر ثانیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در سرعت انجام عملیات محاسباتی در بسیار تأثیرگذار می باشد.

بهره وری

میزان بهره وری سخت افزار مورد استفاده در استخراج بیت کوین به میزان مصرف برق آن نیز بستگی دارد.

قیمت

قیمت سخت افزار نیز از نکات مهمی است که در میزان سرمایه گذاری اولیه و هم چنین سود نهایی شما بسیار تأثیر گذار می باشد. با تعیین میزان سودآوری سخت افزار مورد نظر می توانید هزینه های مورد نیاز خود را برآورد کرده و یک سخت افزار مناسب را انتخاب کنید.

همواره بخاطر داشته باشید که برای سرمایه گذاری در هر زمینه ای، مطالعه و بررسی همه جوانب و فاکتورهای دخیل در کارکرد و بهره وری کسب و کار مذکور، بسیار حائز اهمیت بوده و باصطلاح هرگز نباید بی گدار به آب زد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این وب سایت برای بهبود تجربه کاربری شما از کوکی ها استفاده می کند. پذیرش اطلاعات بیشتر

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: