بلاک فارسی
جامعترین درگاه فارسی زبان زنجیره بلوک ( Blockchain ) و رمزارز ها (Cryptocurrencies )

اوراکل سرویس نرم افزاری زنجیره بلوکی منتشر می کند

بستر نرم افزاری مبتنی بر بلاکچین اوراکل تحت عنوان Oracle Blockchain Applications Cloud

0 2,861

به نقل از بلاک فارسی، اوراکل بسته نرم افزار مبتنی بر فناوری زنجیره بلوکی ( blockchain ) خود را برای مدیریت زنجیره تامین منتشر می کند.

بر اساس یک اعلامیه منتشر شده در ۲۳ اکتبر سال جاری میلادی، شرکت نرم افزاری Oracle، مجموعه ای از برنامه های کاربردی نرم افزاری (Software As A Service) مبتنی بر Blockchain را براساس سرویس بلاکچین ابری اوراکل عرضه کرده است. به نظر می رسد هدف از طراحی محصول جدید بهبود ردیابی و شفافیت در سراسر زنجیره های عرضه باشد.

قابلیت ها:

اوراکل یک شرکت آمریکایی است که در سال ۱۹۷۷ تاسیس شد و در حال حاضر یکی از بزرگترین فروشندگان در بازار نرم افزار کسب و کار است. براساس لیست جهانی ۲۰۰۰ ۲۰۱۸ Forbes , اوراکل با مجموع درآمد ۳۹.۸ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۸، دومین شرکت بزرگ توسعه نرم افزاری است .
این محصول جدید که Oracle Blockchain Applications Cloud نام دارد,شامل چهار برنامه است:

  1. Intelligent Track and Trace (مسیرها و ردیابی هوشمند)
  2. Intelligent Cold Chain (زنجیره سرد هوشمند)
  3. Lot Lineage and Provenance (ردیابی و منشایابی قطعات)
  4. Warranty and Usage Tracking (ردیابی و شفافیت در نحوه کاربرد و ضمانت)

مزایا:

همانند بسیاری از ابزارهای مدیریت زنجیره تامین بر اساس بلاکچین، برنامه های کاربردی بلاکچین اوراکل ادعا می کنند که مشتریان را قادر می سازد تا محصولات را از طریق زنجیره های عرضه پیگیری کنند، افزایش شفافیت، تسریع در تحویل محصول و بهبود رضایت مشتری از دیگر مزایای استفاده از این برنامه ها هستند. گزارشات دوره ای این محصول به کاربران اجازه می دهد که اصالت قطعات محصول را ردیابی کنند و همچنین (با حرکت به سوی سازمان بدون کاغذ) ضایعات کاغذی را کاهش دهند.

در ابتدا، اوراکل برنامه های خود را برای راه اندازی محصولات نرم افزاری به عنوان یک سرویس و برنامه های غیر متمرکز مبتنی بردفترکل در ماه مه اعلام کرد. در آن زمان، اوراکل با دولت نیجریه کار می کرد که به نظر می رسد از تکنولوژی بلوچین برای ثبت اسناد گمرکی و واردات استفاده می کند.
انتشار عمومی Oracle Blockchain Cloud Service توسط اوراکل در ماه جولای تأیید شد. این محصول بر روی بازده معامله و احراز هویت زنجیره تامین تمرکز می کند.

با استفاده از Hyperledger Fabric به عنوان پایه آن. این راه اندازی به دنبال مجموعه ای از آزمایشات با مشتریان بانکی، کسب و کار و دولت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این وب سایت برای بهبود تجربه کاربری شما از کوکی ها استفاده می کند. پذیرش اطلاعات بیشتر

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: