بلاک فارسی
جامعترین درگاه فارسی زبان زنجیره بلوک ( Blockchain ) و رمزارز ها (Cryptocurrencies )

مطالعه IBM: اکثر شرکت های مالی جهانی فکر می کنند بانکهای مرکزی باید پولهای دیجیتال صادر کنند.

0 4,099

به نقل از بلاک فارسی (Block Farsi) و به گزارش Cointelegraph، بر اساس مطالعه مشترک IBM Blockchain World Wire و انجمن رسمی صندوق های مالی و پولی (OMFIF) که ۲۵ اکتبر منتشر شد , اکثر موسسات مالی جهانی که مورد بررسی قرار گرفته اند بر این باورند که بانک های مرکزی باید ارزهای دیجیتالی صادر شده توسط بانک مرکزی (CBDC) را توسعه دهند.

دولتها و CBDC:

این مطالعه شامل ۲۱ بانک مرکزی است که در ماه ژوئیه و سپتامبر ۲۰۱۷ در تحقیقات OMFIF شرکت داشتند. گزارشات نشان میدهند که شرکت کنندگان در توافق در مورد اینکه دولت ها باید رمزگذارهای خود را صادر کنند،موفق نبودند و همچنین در مورد فرایندهای مرتبط با مدیریت و دسترسی این CBDCs،به چند دسته تقسیم شدند.

۷۶ درصد از پاسخ دهندگان از عدم اطمینان در مورد بهره وری از فن آوری انبارداری (DLT)، گزارش کرده اند در حالی که بسیاری از موسسات مالی بررسی شده معتقد بودند که بانک های مرکزی باید پولهای دیجیتال خود را صادر کنند. با این حال، ۳۸ درصد از مؤسسات مالی در این مطالعه به طور فعال در حال بررسی و آزمایش CBDC هستند، در حالی که سایرین – ۶۲ درصد – به طور کامل در این زمینه فعال نیستند.

چالش ها:

به غیر از ارائه آمار در مورد ارزهای دیجیتالی صادر شده توسط بانک مرکزی توسط موسسات مالی جهانی، این گزارش همچنین شامل تعدادی از رویکردهای ایجاد CBDC ها، و همچنین ارائه راهنمایی برای موسسات در مورد چگونگی مدیریت چالش های مرتبط است.

در ۲۳ اکتبر یک مدیر ارشد بانک HSBC مبتنی بر ,U.K” کریگ رامزی” ادعا کرد که هر دو موضع CBDCs و deployment o blockchain “یک چالش بزرگ” برای سیستم های بزرگ پرداخت حال حاضر (RTGS) هستند. در هفته گذشته، Masayoshi Amamiya، معاون بانک ژاپن (BOJ) ادعا کرد که CBDC بعید است که سیستم های پولی موجود را بهبود بخشد، زیرا کنترل اقتصاد از طریق CBDC ها تنها زمانی کارآمد خواهد بود که بانک های مرکزی پول کاغذی را از سیستم مالی حذف کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این وب سایت برای بهبود تجربه کاربری شما از کوکی ها استفاده می کند. پذیرش اطلاعات بیشتر

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: